Андрію, Андрію на тебе маю надію…

  3 давніх-давен наша Україна славить¬ся величними традиційними святами й обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові доброти до української спадщини повертається до традицій свого народу.

 

  Одним iз свят, яке завжди відзначали нaшi батьки, діди, прадіди, було велике зимове свято, особливо важливе для молоді — день Андрія. Це свято відзначається 13 грудня i вважається днем пам'яті мученицької смерті одного iз дванадцяти апостолів Христових — Андрія Первозванного. День Андрія Первозванного — найцікавіший. Від нього вiє чарівною староукраїнською стихією. 3 давніх - давен у ніч на Андрія дівчата ворожать. Може, не зовсім щиро, та все ж десь там, глибоко в душі, дівчина вірить, що Андрієва ніч допоможе їй пізнати свою долю — дізнатися, чи вийде заміж, а чи доведеться знову дівувати цілий рік.

  І ось, вже вкотре, у Вознесенському ліцеї «Інсайт» ожили перед нами вечорниці в ніч на Андрія, a ігри, забави, ворожіння, конкурси нагадали молодість батькам, бабусям, дідусям. Ми, разом з сучасною дівчиною Анною (Радовинюк Анна, 11-М клас) та її мамою (Ясельська Єлизавета, 11-М клас) потрапили у світ стародавньої України, побачили, як святкували вечорниці наші далекі предки. Нас радо вітала в українській світлиці господиня (Токарєва Яна, 11-М клас) та її донька (Тітова Алін, 11-М клас). Всі із захопленням спостерігали за дійством – піснями, танцями, ворожінням, у якому брав участь гурт дівчат (Ревенко Анна, Заволока Анастасія, Феодоріді Ольга, Ніжнік Юлія, Середіна Яна, Корнілова Марія, Доброжан Валерія, Косогова Марія.) Своєрідною родзинкою свята стали хлопці, переодягнені у дівчат, що намагались пробратись на вечорниці (Кобрицький Артем, Гонтаренко Андрій, Цисс Іван, Алмаші Янош) Вони феєрично виконали український хіт «Сама файна». Завітала на свято і циганка (Чигес Олена, 11-М клас), яка розповіла, як гадали на судженого наші предки у ніч на Андрія. Але як же без хлопців? Адже вечорниці – це й веселі жарти, і запальні танці, і залицяння. Парубки (Спеціальний Віктор, Варушка Сергій, Цвіток Владислав, Жарнов Дмитро,Степанюк Сергій) розповідали про дівчат жарти, жваво танцювали, співали разом з дівчатами пісень. А спільний танець дівчат та хлопців подарував заряд енергії присутнім. Справжнім музичним дарунком від наших артистів став акапельний спів народних шедеврів «Чом ти не прийшов» та «Ти ж мене підманула».

   До святково дійства приєдналися й десятикласники. Учні 10-П класу (Ковальчук Діана та Домчинська Анна) продемонстрували уривок з комедії Г.Квітки-Основ`яненка «Сватання на Гончарівці». Та які ж вечорниці без вареників, цього національного кулінарного бренду України? Під веселі пісні ліцейна родина смакувала національні стави та обговорювала свято.

 Ми ще раз переконалися, яка прекрасна і багата наша рідна Україна. Тож давайте не будемо забувати традицій наших предків, а будемо їх пам’ятати і шанувати.

                          Грижимайло О.М., вчитель української мови та літератури Вознесенського ліцею «Інсайт»

Відгуки учнів про Андріївські вечорниці – 2015 року.

Ревенко Анна, 11-П клас.

Вечорниці були дуже гучними та веселими. Емоції переповнювали в момент виступу, це були і знервованість, і задоволення, і щирість. Я вдячна вчителям ліцею за організацію, а ліцеїстам за реалізацію!

Юдова Діана, 10-М клас.

Мені дуже сподобались вечорниці. Це було так по-сімейному, по-домашньому. Велике дякую організаторам цього чудового свята.

Тернікова Роксолана, 10-М клас.

Мені дуже сподобались вечорниці.Це було справді чудове свято. Вчителі та одинадцяті класи підготували прекрасне дійство, за що ми їм дуже вдячні.

Доброжан Валерія, 11-П клас.

Андріївські вечорниці пройшли весело. Усі учасники отримали незабутні враження, я відчула себе причетною до того свята, яке давним-давно відбувалося в селах на нашій славній Україні.

Спеціальний Віктор, 11-М клас.

У цьому році вечорниці пройшли, як завжди, чудово. Була цікава вистава, конкурси та смачні домашні страви. Особливо, запам'ятався момент зі сценки, де хлопці були перевдягнені в дівчат, а також захоплюючий дівчачий спів . Вечорниці викликали велику кількість позитивних емоцій та відчуттів.

Степанюк Сергій, 11-М клас.

У ліцеї є традиційне свято "Вечорниці". Минулого року ми були десятикласниками і були лише глядачами , а цього року стали господарями дійства. Це свято показало, який дружній наш клас. Ми разом готувалися до свята, пропонували ідеї, допомагали один одному, розкривали нові таланти. Найбільше мені запам'яталась дискотека з українськими народними та сучасними хітами. Танцювали всі: і одинадцяті класи, і десяті класи, а найбільше мені сподобалось, що з нами танцювали наші улюблені вчителі.