Всеукраїнський тиждень права у Вознесенському ліцеї «Інсайт»

     У 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала всім державам і зацікавленим організаціям відзначати 10 грудня як День прав людини, який знаменує річницю ухвалення Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини в 1948 році.

   До поняття «права людини» людство прийшло не відразу. Вперше про права особистості заговорили французькі просвітителі Вольтер і Жан Жак Руссо. Пройшло ще майже два сторіччя, перш ніж людство дозріло до прийняття загального кодексу прав людини. 10 грудня 1948 року Організація Об'єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, що проголошує права людини і громадянина. У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особистих відмінностей і від різниці в політичних системах їх країн. Декларація не носить обов'язкового характеру. В основу документа були покладені всі напрацювання людської думки, які були на той момент з даного питання. Це був перший досвід колективної розробки універсального документа з прав людини.

 Важливо, щоб кожна людина знала свої права, щоб ці права стали цінністю, визнаною і державою, і суспільством. Рішення цієї задачі залежить від якісної роботи державних органів влади, освітніх установ, засобів масової інформації і всіх структур громадянського суспільства.

  От і в нашому ліцеї «Інсайт» традиційно проводиться Всеукраїнський тиждень права. Цього року з 7. 12 по 11.12 у нашому навчальному закладі було проведено:

• заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру (лекції, бесіди, конкурси, ігри, змагання), спрямовані на підвищення рівня правової культури, формування в учнів правосвідомості, що ґрунтується на визнанні людини як найвищої соціальної цінності; • засідання «Круглого столу» на тему «Актуальні питання забезпечення прав і свобод людини в Україні» для учнів 11-х класів; • конкурс тематичних стіннівок «Захист прав дитини в Україні»;

• зустріч з представниками національної поліції

• єдиний Всеукраїнський урок на тему «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини; • виховну годину для 5-х класів ЗОШ № 6 «Права і закони у твоєму житті»;

• Всеукраїнський урок «Права людини» з учнями 10- 11 класів (класні керівники);

• оформлено виставку плакатів та інформаційно - довідкової літератури «Знати потрібно дорослим і дітям» Слова подяки за участь у Тижні правових знань хочеться висловити не лише учням, а і вчителям та почесним гостям, які були присутніми на заходах.

   Тиждень правових знань промайнув дуже швидко, але будемо сподіватися на те, що отримані знання та набута під час проведених заходів інформація стане в нагоді не лише учням, які були присутніми на цих заходах, а й їхнім друзям, батькам, просто знайомим. Адже обізнаність у питаннях права робить наше життя більш комфортним та захищеними, а нам надає упевненості в собі. Дуже сподіваємося на те, що рівень правових знань та правова культура наших учнів підвищилась.

Крахмаленко І.В., ЗДНВР Вознесенського ліцею «Інсайт»