Засідання опорної школи

Медіаосвіта, медіаграмотність, медіакомпетентність, медіаресурси – ці терміни все більше і більше заповнюють професійне середовище сучасного педагога.

Як зорієнтуватися у медіапросторі, який кидає нові виклики освітянам, як ефективно діяти, розвиватися не тільки в професійному, а й особистісному плані, що значить бути сучасним компетентним медіапедагогом? На вирішення цих проблем було зорієнтоване заняття опорної школи з впровадження ІКТ на уроках української мови і літератури, зарубіжної літератури, що відбулося 17 травня 2016р. на базі ліцею «Інсайт».

Під час засідання керівник опорної школи, досвідчений творчий учитель Грижимайло О.М. окреслила низку проблем і перспектив від медіаграмотності до медіакультури. Від основних теоретичних положень учитель на яскравих прикладах показала, як можна ефективно використати освітній медіапростір на уроках мови і літератури, як доцільно скористатися Інтернет-ресурсами для підготовки випускників до ЗНО. Цікавим моментом був новий формат презентацій учнівських ідей і проектів Ресha-Kucha. У практичній частині учасники засідання мали змогу у групах попрактикуватися у створенні і презентації власного медіапродукту.

Кожен із присутніх отримав задоволення від продуктивної творчої співпраці, від створеної атмосфери гостинності й щирості. Учителі ліцею «Інсайт» Грижимайло О.М. і Крахмаленко І.В. щиро діляться досвідом, акцентуючи увагу на нових ідеях в методиці викладання предмета на основі впровадження ІКТ. Це педагоги, що роблять мегакроки вперед не тільки у своєму професійному й особистісному розвитку, а й намагаються залучити до співпраці в медіапросторі всіх, хто не залишається осторонь сучасних вимог в освітньому процесі, хто дбає про свій імідж, а відтак і про імідж своєї школи, про майбутнє тих, кого навчають, виховують, готують до життя.

Методист МНМЦ Шишкіна О.І.