Прикрась життя українською (День писемності у Вознесенському ліцеї «Інсайт»)

9 листопада, у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця, українська спільнота відзначила Свято української писемності та мови.

   З цієї нагоди у Вознесенському ліцеї «Інсайт» було проведено ряд заходів під девізом «Прикрась своє життя українською»: урочисту лінійку «Із мови починається людина» (ведучі Дубина Владислав та Скляренко Валерія), вікторину «Солов’їна, барвінкова, українська наша мова» (переможці Мельник Артем та Шевель Дарина), флешмоб «Українська мова – це …», мовні перерви «Плекаймо рідну мову. Члени Парламенту ліцею Яроцька Ірина, Койба Анастасія, Юдова Діана, Воробйова Дарина, Ольхова Анастасія, Костюкова Катерина, Бугаєць Дарина, Соболевська Ангеліна провели веселі мовні п’ятихвилинки для учнів 1-4 класів ЗОШ №6. Учні 10-11 класів взяли участь у І етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, а 11-П клас разом з класним керівником долучилися ще й до написання радіодиктанту національної єдності. Окрім цього, прес-центром було організовано акцію «Подаруй бібліотеці українську книжку». Зібрані подарунки було передано в дитячий відділ міської бібліотеки №4 Дубовій О.А. Після уроків 10-класники переглянули сучасні україномовні фільми «Іван Сила» та «Поводир». Корисними для випускників, які готуються до ЗНО, були й експрес-уроки на сайті Олександра Авраменка.

    Учителі української мови та літератури ліцею Крахмаленко І.В. та Грижимайло О.М. креативно використовують і онлайн-простір старшокласників. Уже втретє учні ліцею взяли участь у «Мовних перегонах», де кожен клас в режимі «онлайн» виконував ряд цікавих завдань: добирали епітети до слова «мова», шукали паліндроми та значення маловідомих слів, писали листи «вознесенською» та літературною мовами.

  Такі заходи розширюють мовні знання та кругозір, навчають досконало володіти мовою, формують патріотичну особистість, справжнього поціновувача всього українського.

Мілованова Діана, Голова Прец-центру