Професійна арт-кав’ярня у ліцеї «Інсайт»

Учитель-словесник третього тисячоліття — який він? Це не просто носій національної мови, культури й духовності, це новатор, дослідник, психолог, творець, який, на перший погляд, з легкістю віднаходить шляхи вирішення складних проблем навчання мови та літератури сучасних дітей, які надають перевагу Інтернет-спілкуванню.

Найбільшими проблемами сьогодні педагоги визначають зниження мотивації учнів до навчання, обмежену кількість навчального часу на фоні зростаючого обсягу інформації, недостатню сформованість практичних умінь і навичок, зниження читацької активності. З метою розв’язання цих проблем, пошуку додаткових резервів підвищення ефективності навчання 08 грудня 2016 року на базі ліцею «Інсайт» було проведено засідання опорної школи з питань застосування ІКТ для вчителів української мови і літератури, зарубіжної літератури під девізом «Прикрась життя українською!».

    Керівники опорної школи, творчі вчителі Грижимайло О.М. і Крахмаленко І.В. креативно підійшли до проведення незвичного заняття у формі арт-кав’ярні «Смак», до «медіаменю» якого включили надзвичайно цікаві форми роботи з використанням ІКТ. Це і «мовний коктейль» із медіабару Сашка Буліча для проведення п’ятихвилинок на уроках мови, і «медіасмаколики» із використанням локацій мультимедійного онлайн-посібника «МедіаДрайвер». У якості «екзотичних фруктів» учасникам зібрання були запропоновані інтерактивні вправи з мови і літератури у приципово новому форматі виконання в онлайн- режимі, сучасну форму реклами книги – буктрейлер, нову техніку презентації – скрайбінг. Колективне виконання тесту «Чи розпізнаєте Ви суржик?» це більше посилило інтерес до використання Інтернет-ресурсів при вивченні предмету. Логічним завершенням заняття стали інтерактивні вправи «Чи можна прожити без медіа?», «Якого кольору мова?». Наостанок керівниками опорної школи було ініційовано створити медіаспільноту вчителів-словесників і всім учасникам зібрання приєднатися до «Групи опорної школи у ВК» для обміну досвідом, отримання нової інформації, поповнення свого портфоліо медіановинками для активного їх використання у своїй професійній діяльності.

    Заходьте на сторінку https://vk.com/club134696421 і приєднуйтесь до групи у соціальній мережі «Вконтакте». Ви отримаєте можливість цікавого професійного спілкування в необмеженому часі і просторі. Дайте поштовх і своїм вихованцям використовувати Інтернет- мережу з користю: для вивчення української мови із задоволенням, для ознайомлення з дивовижним світом літератури, для розширення загального кола знань, підвищення свого культурного рівня.

     Нове покоління потребує нових підходів до освіти в цілому. Сучасному педагогу необхідно йти в ногу із часом, а іноді й зазирати у майбутнє, щоб не втратити інтересу дитини до пізнання нового, невідомого їй. Інтернет-мережі відкривають ці двері, треба тільки навчитися правильно підібрати ключик у безмежний освітній простір.

                                                                                                                   Шишкіна О.І., методист МНМЦ