Акція «16 днів проти насилля» у Вознесенському ліцеї «Інсайт»

Людська жорстокість. ЇЇ ніколи, напевне, і нічим не можна виправдати. Вона, як не прикро, сьогодні трапляється доволі часто. Про це говорять незаперечні факти: щороку підлітки та неповнолітні здійснюють до 200 тисяч злочинів, половина яких – надзвичайно жорстокі. Це – страшна і жахлива реальність.

З метою привернення уваги ліцеїстів до проблем насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, а також активізації діяльності державних структур і громадських організацій з метою захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві щорічно у Вознесенському ліцеї «Інсайт» в рамках акції «16 днів проти насилля» проводяться різноманітні заходи. Дати проведення акції (з 25 листопада по 10 грудня) є символічними. Вони створюють своєрідний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства, боротьби зі СНІДом, рабством та дій щодо захисту прав людини.

   Так , протягом періоду з 25 листопада по 10 грудня у Вознесенському ліцеї «Інсайт» були проведені наступні заходи:

  25 листопада відбулося відкриття акції «16 днів проти насилля». В цей день ліцейним самоврядуванням було оформлено стенд на відповідну тематику. Практичним психологом Яланською К. Ю. організовано перегляд відео роликів , спрямованих на запобігання жорстокому поводженню з людьми для десятикласників та проведено тренінг «Ми проти насилля» для учнів 11-х класів. Під час заходу одинадцятикласники активно обговорювали проблему насильства не тільки в сім’ї, а й у суспільстві. По завершенню заходу ліцеїсти переглянули відеофільм про проблеми насильства в сім’ї та можливі шляхи виходу з даних ситуацій. Також цього ж дня було розроблено та розповсюджено буклети «Що таке насильство?Види насильства»

1 грудня було проведено ряд заходів до Всесвітнього дня порозуміння з Віл- інфікованими. В закладі діяла акція «Червона стрічка», що є символом боротьби з ВІЛ-СНІДом. Учні одинадцятих класів проводили просвітницьку діяльність для жителів мікрорайону: розповсюджували інформаційні буклети щодо проблем ВІЛ СНІДу в Україні та світі. Яроцька І. та Федорович Ю. взяли участь у міському конкурсі презентацій до дня порозуміння з Віл- інфікованими. Для учнів ліцею був проведений тренінг «Не будьмо байдужими», під час проведення якого учні вкотре говорили про проблеми ВІЛ СНІД, його профілактику, а також про питання дискримінації Віл – інфікованих людей.

  2 грудня для учнів 10-х класів психологом Яланською К.Ю та класним керівником 10-П класу Савицькою О. проведений тренінг «Торгівля людьми», під час проведення якого учні дізналися про страшну статистику в питанні торгівлі людьми, а також переглянули фільм «Життя на продаж». Разом з психологом ліцею та класним керівником складали рекомендації для ліцеїстів, їх сімей та мешканців мікрорайону «Як захистити себе від рабства.»

  5 грудня в 11 п класі класним керівником Грижимайло О.М. проведена класна година до «Міжнародного дня волонтера». Під час проведення заходу учні обговорили організацію декількох благодійних акцій, які запланували провести до свята Святого Миколая, в реабілітаційному центрі та притулку. Учнівська волонтерська організація «Надія» оголосила про збір речей, іграшок, та коштів до свята Святого Миколая

  9 грудня вчитель права Савицька О.А в 10 х класах провела антикорупційний урок, що був присвячений Міжнародному дню боротьби з корупцією. На уроці ліцеїсти ознайомилися з причинами, наслідками і кримінальною відповідальністю що настає за вчинення корупційних дій. Урок був цікавий для учнів, адже Олена Анатоліївна вдало поєднала різні форми роботи: вправи, розгляд конкретних ситуацій, перегляд відео, обговорення та ін..

  10 грудня вчителем правознавства Савицькою О.А. та психологом ліцею «Інсайт» Яланською К.Ю для ліцеїстів був проведений захід присвячений Міжнародному дню прав людини. У першій частині заходу учні переглянули відеоролик про історію виникнення прав людини. Цікавою та пізнавальною стала друга частина заходу, що була проведена у формі інтелектуальної гри брейн- ринг з теми «Права людини».

   Цього ж дня, 10 грудня, підсумком акції «16 днів проти насилля» , стала театралізована вистава «Добро починається з тебе», яку приготували учні 11 класу. В ній наголошувалось що поки існують людські чесноти, зі злом можна боротися.

   Проведені заходи спонукали ліцеїстів до аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків, а також шанобливе ставлення до людей(дітей) хворих на ВІЛ. Ми впевнені, що звістка про участь учнів, вчителів Вознесенського ліцею «Інсайт» у акції «16 днів», розповсюдиться серед їх рідних, знайомих та друзів. А це значить, що ми розширимо наше інформаційне коло, запросивши до нього нових союзників і однодумців, бажаючих змінити світ на краще!

                                                                                      Крахмаленко І.В., заступник директора з НВР